Przesuwamy kosz na śmieci
Opublikowano: 2013-06-03
Podczas niedawnej podróży po dzielnicy Ursus, jeden z naszych użytkowników zauważył stojak rowerowy zastawiony koszem na śmieci. Zdjęcia z opisem problemu wysłał na nasz adres kontaktowy. Wyjaśniamy jak można łatwo rozwiązać ten problem bez zbędnego użycia siły własnych mięśni ;-)

Tego typu koszami na śmieci zajmuje się Zarząd Oczyszczania Miasta. Dodatkowo, każdy taki kosz ma na sobie tabliczkę z numerem identyfikacyjnym. Po powrocie do domu wystarczy napisać mail lub pismo do ZOM z prośbą o przesunięcie pojemnika podając jego lokalizację oraz numer. Jeśli posiadamy zdjęcie danego miejsca, warto je załączyć aby dokładnie wyjaśnić w czym leży problem. Zobacz przykład zgłoszenia. To wszystko. Teraz już tylko czekamy na odpowiedź zwrotną z informacją o tym jakie działania zostały podjęte.

Jeśli znacie miejsca z podobnym problemem, nie wahajcie się ich zgłaszać do ZOM. Możecie je także wysłać do nas a my je przekażemy dalej!

Aktualizacja (19.06.2013): Dostaliśmy pismo zwrotne z ZOM w którym poinformowano nas, że wniosek został przekazany do Zarządu Transportu Miejskiego. Kosz na śmieci jest zlokalizowany przy przystanku autobusowym a taki rodzaj numeracji (jak na zdjęciu) przypisuje ten pojemnik jako własność ZTM. Kosze Zarządu Oczyszczania Miasta mają zwykły czterocyfrowy numer. Tak czy inaczej, nawet jeśli pomylimy adresata - nasz wniosek zostanie przekazany do tego właściwego :)

Aktualizacja (25.06.2013): Otrzymaliśmy pismo od Zarządu Transportu Miejskiego w którym poinformowano nas, że kosz na śmieci został przestawiony. Sprawa zakończona sukcesem :)

comments powered by Disqus