JAK ZWERYFIKOWAĆ PARKING ROWEROWY?

Problemem, z którym spotykamy się od początku działalności jest szybkość weryfikacji danych. Po tym jak udało się zebrać początkowe listy z każdej dzielnicy, następnym zadaniem było zweryfikowanie otrzymanej informacji ze stanem faktycznym (w terenie). W znacznej części udało się to osiągnąć dzięki systemowi Google Street View, jednak z uwagi na dość długi okres aktualizacji zdjęć - w wiele miejsc należało się wybrać osobiście.

Zgłoszenia weryfikujemy na kilka sposobów. Jeśli zostało wysłane przez jeden z wielu miejskich urzędów - automatycznie trafia na mapę wraz z prawdopodobną lokalizacją jednak ikona zostaje szara do momentu potwierdzenia wszystkich danych. Zgłoszenia ze zdjęciem (potwierdzającym liczbę stojaków i miejsce) wysłane przez specjalny formularz dodajemy na mapę jak najszybciej. Ikona automatycznie otrzymuje kolor w zależności od rodzaju parkingu. Zgłoszenia bez zdjęcia trafią na mapę dopiero wtedy gdy ktoś z zespołu wybierze się w dane miejsce (czasami jednak zwracamy się z prośbą o podesłanie zdjęcia o ile to możliwe). Dlatego zachęcamy każdego do włączenia się w nasze działania i pomoc w weryfikacji. Jak to zrobić?

1. Znajdź niezweryfikowany parking i ruszaj w drogę
Otwórz mapę i sprawdź czy wokół miejsca - w którym aktualnie się znajdujesz lub do którego będziesz się wybierać - są jakieś szare ikony. Jeśli tak, zapisz sobie gdzieś to miejsce i wsiadaj na rower (no bo chyba nie w samochód ;-) Bułka z masłem!

2. Po dotarciu na miejsce...
Widzisz stojaki? Jeśli tak to super, jeśli nie to sprawdź okolicę danego miejsca. Bardzo często np. szkoły stawiają stojaki na swoim terenie i niekoniecznie tuż przed głównym wejściem. Sprawdź czy stojaki są zadaszone, znajdują się w oku kamery lub ochrony oraz czy w okolicy biegnie droga lub pas dla rowerów. Zapamiętaj liczbę stojaków. Na koniec (jeśli możesz) zrób zdjęcie parkingu rowerowego. Postaraj się je wykonać tak aby prócz samego parkingu, było także widać kawałek okolicy.

3. Wypełnij formularz
Po powrocie do domu, ponownie otwórz mapę i wybierz parking, który został wybrany przez Ciebie do weryfikacji. Następnie kliknij na opcję: [zweryfikuj ten parking] i podaj właściwe dane w formularzu. Przenieś pineskę z lokalizacją we właściwe miejsce i załącz zdjęcie.

GOTOWE!