Bemowo zaskakuje wyrwikółkami
Opublikowano: 2014-08-26
Na Bemowie dobiega końca budowa nowej szkoły, pierwsi uczniowie już za kilka dni wejdą do niej rozpoczynając nowy rok szkolny. Budynek znajduje się przy ul. Zachodzącego Słońca, przed nim wybudowano aż 250 miejsc postojowych dla samochodów (!) a dla dzieciaków chcących przyjechać rowerem Urząd Dzielnicy przygotował wyrwikółka (zdjęcie poniżej, materiały UD Bemowo). Niezwłocznie o sprawie poinformowaliśmy Biuro Pełnomocnika ds. Transportu Rowerowego, gdzie otrzymaliśmy odpowiedź o tym, że będą interweniować. Trzymamy kciuki.

To nie pierwszy raz kiedy interweniujemy gdy ktoś stawia wyrwikółka i mamy nadzieję, że i tym razem sprawa zostanie zakończona pozytywnie. :) A wszystkich którzy chcą zobaczyć, że da się pod nową szkołą ustawić prawidłowe stojaki zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego na Ursynowie. Uczniowie mają tam do dyspozycji ponad 50 miejsc na rowery.

Aktualizacja: Otrzymaliśmy informację od Urzędu Dzielnicy Bemowo, że doszło do spotkania z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie wymiany stojaków na te zgodne ze standardami. Będziemy aktualizować ten wpis na bieżąco gdy dowiemy się czegoś nowego. Mamy nadzieję, że się uda! :)

źródło: Fanpage Urzędu Dzielnicy Bemowo w serwisie Facebook

comments powered by Disqus