Rowerowy Budżet Partycypacyjny
Opublikowano: 2014-01-20
Witamy serdecznie w Nowym Roku i na wstępie przepraszamy za zbyt słabą aktywność na stronie w przeciwieństwie do naszego fanpage na Facebooku. Poprawiamy się od zaraz i liczymy również na Waszą aktywność w komentarzach, które możecie zostawić pod każdym wpisem ;-)

Zaczynamy z Budżetem Partycypacyjnym. W skrócie jest to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy lub miasta. Najpierw mieszkańcy zgłaszają propozycje zadań/projektów, które następnie zostaną poddane pod głosowanie wszystkich mieszkańców. Tym samym mieszkańcy współtworzą budżet miasta współdecydując o określonej puli środków publicznych. Do wydania jest prawie 25 mln złotych.

Zachęcamy do zgłaszania miejsc w których pomimo kilku przetargów ogłoszonych przez ZTM w zeszłym roku, nadal brakuje stojaków rowerowych. Na naszej mapie możecie łatwo sprawdzić gdzie jeszcze ich brakuje :) Koszt zakupu i montażu 10 sztuk stojaków na 20 rowerów to 3000 zł. Polecamy także udział w wydarzeniu stworzonym specjalnie na potrzeby wspólnego zorganizowania się i dyskusji nad projektami. O rowerowej części budżetu możecie również porozmawiać w najbliższą Środę, 22 stycznia o godzinie 17:15 w siedzibie Stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Zgłoszenia należy wysłać najpóźniej do 10 marca.

źródło: Budżet Partycypacyjny w Warszawie

comments powered by Disqus