MAPA

Przedstawiamy wygodne narzędzie, dzięki któremu łatwo odnajdziesz tylko prawidłowe parkingi rowerowe blisko siebie (udostępniając swoją lokalizację w przeglądarce mapa zostanie automatycznie przybliżona) lub tam gdzie planujesz się wybrać. Mapa jest elementem, który podlega ciągłej aktualizacji. Weryfikujemy punkty, ustawiamy dokładne lokalizacje, dodajemy nowe miejsca. Aktualnie w naszej bazie znajduje się ponad 15000 stojaków w ponad 2700 lokalizacjach.

Dane znajdujące się na stronie pochodzą z urzędów dzielnic, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu miejskiego. Dziękujemy im za to, że chcą pochwalić się osiągnięciami w budowaniu parkingów rowerowych na terenie Warszawy. Część lokalizacji została zgłoszona także przez rowerzystów, za co również serdecznie dziękujemy :)

Jeśli nie widzisz na mapie parkingu rowerowego, a mijasz go codziennie i wiesz, że powinien się tutaj znaleźć - nie wahaj się tego dodać. Ty też tworzysz tę mapę :)

W podróży zachęcamy do korzystania z mapy mobilnej (działa na każdym smartfonie wyposażonym w przeglądarkę internetową) lub drukowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Co oznaczają poszczególne ikony na mapie?

- parking rowerowy

- parking rowerowy z udogodnieniami (patrz niżej)

- parking rowerowy z ograniczeniami (np. dostępny tylko w określonych godzinach)

- parking rowerowy niezweryfikowany (dowiedz się jak zweryfikować parking rowerowy)

Udogodnienia
Niebieska ikona informuje o tym, że dane udogodnienie występuje, szara - o jego braku.

- parking rowerowy zadaszony

- parking rowerowy monitorowany lub strzeżony

- parking znajdujący się tuż przy drodze dla rowerów lub jej bliskim sąsiedztwie

- w okolicy znajduje się bezobsługowa stacja naprawy rowerów lub jest możliwe wypożyczenie za darmo narzędzi rowerowych

Rower miejski
Łatwo możesz sprawdzić czy bliżej będzie Ci odstawić rower na stację czy tymczasowo przypiąć go do stojaka.

- od lewej: Veturilo, Bemowo Bike oraz Konstanciński Rower Miejski (szare ikony oznaczają brak rowerów na stacji w danym momencie)

Jeśli coś się nie zgadza
Jeśli po kliknięciu na dany parking widzisz, że jakieś dane się w nim nie zgadzają, kliknij w opcję: [zgłoś błąd] i dodaj swoje poprawki (najlepiej ze zdjęciem!) :)